Naspäť na všetky správy

Zdroj: napalete.sk

0
Čína odmieta tvrdenia NATO o budovaní čínskeho jadrového arzenálu
Čína odmietla varovania generálneho tajomníka NATO Jensa Stoltenberga, ktorý upozornil na výstavbu nových raketových síl v Číne. Hovorca čínskeho ministerstva zahraničných vecí Wang Wen-pin vyjadril „vážne znepokojenie a rozhodný odpor” proti vyjadreniam NATO o jadrovej hrozbe zo strany Číny.
Čína… Čítať celý článok
pred 3 hod.
napalete.sk
0
0
Venezuelskej vláde sa podarilo dosiahnuť s opozíciou predbežné dohody
Venezuelská vláda a tamojšia opozícia oznámili, že dosiahli dve „predbežné dohody“ o území Esequibo a obnovení prístupu k venezuelským aktívam v zahraničí. Predstavitelia vlády a opozície v Mexiku uzavreli štvrté a posledné kolo rokovaní, ktoré sprostredkovalo Nórsko. Šéf delegácie venezuelskej… Čítať celý článok
pred 3 hod.
napalete.sk
0
0
Rekord: cez Lamanšský prieliv sa pokúsilo preplávať minimálne tisíc utečencov
Cez Lamanšský prieliv sa pokúsilo doplaviť z Francúzska do Británie minimálne tisíc ľudí vrátane žien a detí. S odvolaním sa na vyjadrenia svedkov o tom informovala spravodajská stanica Sky News s tým, že ide zrejme o úplne najvyšší počet utečencov… Čítať celý článok
pred 5 hod.
napalete.sk
0
26.09.2021
1
Predsedovia vlád SR, ČR a Rakúska: Hranice sa už zatvárať nebudú
Hranice sa z dôvodu pandémie už zatvárať nebudú, ako to bolo v marci 2020. Riešením je čo najvyššia zaočkovanosť obyvateľstva proti ochoreniu COVID-19. Zhodli sa na tom premiéri Slovenska, Českej republiky a Rakúska na stretnutí Slavkovského formátu na Štátnom zámku… Čítať celý článok
pred 13 hod.
napalete.sk
1
0
Legendárny Jean-Paul Belmondo odišiel do hereckého neba
Vo veku 88 rokov zomrel francúzsky herec Jean-Paul Belmondo. „Už nejaký čas bol veľmi unavený. Zomrel tíško,“ uviedol podľa spravodajského web France Info Belmondov právnik Michel Godest.
Herec, prezývaný aj Bébel, bol považovaný za jedného z posledných žijúcich velikánov francúzskej… Čítať celý článok
včera
napalete.sk
0
0
Brusel plánuje presídľovanie utečencov z Afganistanu do EÚ
Koncom septembra sa na podnet EÚ uskutoční medzinárodné fórum zamerané na presídľovanie možných utečencov z Afganistanu. Uviedol to týždenník Politico s odkazom na rozhovor s eurokomisárkou pre vnútorné záležitosti Ylvou Johanssonovou.
Malo by ísť o jednodňové podujatie, ktoré sa zameria… Čítať celý článok
25.09.2021
1
USA: Odsúdenie predstaviteľov opozície dokazuje, že Lukašenko nerešpektuje slobody bieloruského ľudu
Spojené štáty ostro kritizovali väzenské tresty, ktoré v Bielorusku vymerali dvom predstaviteľom tamojšej opozície. „Spojené štáty odmietajú dnešné politicky motivované a hanebné odsúdenie predstaviteľov bieloruskej opozície Maryje Kalesnikavovej a Maxima Znaka,“ uvádza sa vo vyhlásení ministerstva zahraničných vecí USA.
„Tieto… Čítať celý článok
pred 2 dňami
USA
napalete.sk
1
0
Gyimesi žiada tabule so smerníkmi aj v jazyku menšiny
Nápisy na tabuliach so šípovými smerníkmi v obciach by okrem slovenčiny mohli byť napísané aj v jazyku menšiny. Navrhuje to poslanec NR SR György Gyimesi za OĽaNO v novele zákona o používaní jazykov národnostných menšín.
Gyimesi chce do zákona zaviesť… Čítať celý článok
pred 2 dňami
napalete.sk
0
Načítať viac správ